Bugs (Zapomniany gatunek)

Opublikowano: 24-06-2016 przez: Critters

Specyfikacja filmu:

Kategoria: Monster Movies
Kraj: USA
Rok produkcji: 2003
Czas trwania: 82 min
Reżyseria: Joseph Conti
Scenariusz: Chris Valenziano, Joseph Conti, Patrick Doody
Muzyka: William T. Stromberg
Zdjęcia: Richard Wincenty
Obsada: Antonio Sabato Jr., Angie Everhart, Elias Zarou, Dean Copkov, Wes Williams
Dystrybutor VHS: -

Kolejny film zrobiony dla Sci Fi Channel. Większość fanów gatunku nie przepada za produkcjami dla tego kanału. Mimo ,że ja jestem raczej zwolennikiem tworzonych dla nich filmów miałem pewne obawy przed seansem. Na szczęście wątpliwości zostały szybko rozwiane a film okazał się być całkiem znośną rozrywką.

Podczas pościgu za złodziejem policjant schodzi do tunelu metra, gdzie zostaje zaatakowany i zabity przez dziwną kreaturę – olbrzymiego owada. Całą sprawą zajmuje się Agent FBI Matt Pollack. Pomagająca mu entomolog Emily Foster odkrywa, że w ciemnych tunelach metra kryje się prastary gatunek insektów, niezwykle śmiercionośnych i odpornych na rany. Wraz z jednostką specjalną SWAT schodzą pod ziemię by zlikwidować potwory. Czy ich misja się powiedzie?

"Bugs" to kolejny horror, w którym ludzkość jest nękana przez mordercze insekty. Stworzone w całości komputerowo kreatury o dziwo wypadają bez zarzutu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są całkiem straszne. Gra aktorska jest bardzo przyzwoita, zresztą nie mamy tu do czynienia z amatorami. Muzyka to typowa mieszanka z jaką mamy do czynienia w większości filmów tegoż zacnego kanału. Największym plusem tego filmu jest jednak niewątpliwie duża ilość krwawych scen, które może nie powalają za każdym razem profesjonalizmem wykonania na kolana, ale jest całkiem przyzwoicie. Reżyserem został Joseph Conti dla którego jest to debiut reżyserski – trzeba powiedzieć całkiem udany.

Jeśli więc lubicie filmy o przerośniętych robalach to "Bugs" jest obrazem dla was. Nie zmusi do głębszych refleksji, ale z pewnością spędzicie miło czas.

Pokaż inne recenzje tego filmu zwin/rozwin
Pokaż zwiastun / trailer zwin/rozwin
Galeria:
obrazek obrazek obrazek