Caved In (Atak mega karaczanów)

Opublikowano: 24-06-2016 przez: Critters

Specyfikacja filmu:

Kategoria: Monster Movies
Kraj: USA
Rok produkcji: 2006
Czas trwania: 93 min
Reżyseria: Richard Pepin
Scenariusz: Michael Konyves, Neil Elman
Muzyka: Aldo Shllaku
Zdjęcia: Adolfo Bartoli
Obsada: Christopher Atkins, Colm Meaney, Angela Featherstone, David Palffy, Monica Dean
Dystrybutor VHS: -

Kolejny obraz stworzony na potrzeby Sci Fi Channel - czy potrzeba dodatkowej rekomendacji?

John Palmer (Christopher Atkins), światowej sławy badacz jaskiń, zostaje wynajęty przez tajemniczych mężczyzn do poprowadzenia ekspedycji w głąb prastarej jaskini znajdującej się w Szwajcarii. Nie przewidujący niczego niepokojącego John zabiera ze sobą do Europy żonę i córkę. Ekspedycja idzie całkiem dobrze aż do momentu kiedy Palmer odkrywa, że jego pracodawcy to grupa bezwzględnych poszukiwaczy szmaragdów, które według przywódcy rzezimieszków - Marcela, znajdują się w jaskini. Nikt z członków wyprawy nie zdaje sobie jednak sprawy, że oprócz szmaragdów jaskinia skrywa inną tajemnice w postaci olbrzymich mięsożernych chrząszczy, które mają wielki apetyt na ludzkie mięso. Czy ktokolwiek dotrze na powierzchnię w jednym kawałku?

"Caved In" to kolejny film Sci Fi Channel traktujący o zmaganiu się ludzi z przerośniętymi insektami. Akurat z tego rodzaju stworzeniami w filmie nie mam przykrych doświadczeń. Szczerze powiedziawszy nawet wcześniejsza produkcja telewizyjna ''Bugs'' okazała się być naprawdę przyzwoitą rozrywką. Jedyne na co tak naprawdę mogę ostro ponarzekać to gra aktorska, która niestety jest czystą amatorką w wykonaniu większości aktorów. Sztuczne i niepotrzebne dialogi, dziwne zachowania i ruchy to podstawowe zarzuty jakie przychodzą mi na myśl. Kolejnym nieporozumieniem jest kompletny brak klimatu, który w początkowych sekwencjach zapowiadał się całkiem nieźle a w miarę upływu czasu jest niestety tylko gorzej. 

Na szczęście jeśli chodzi o krwawe sceny to mamy tu prawdziwy gorefest. Trup może nie ściele się gęsto, ale kiedy już prehistoryczne żuki kogoś dopadną to kończy on okrutną śmiercią. Same chrząszcze oczywiście są wykonane za pomocą CGI, ale o dziwo nie wygląda to tak tragicznie jak w większości tego typu produkcji za co należy przyznać ogromny plus aczkolwiek należy pamiętać również, że łatwiej wygenerować jest komputerowo chrząszcza aniżeli np: tygrysa. Całkiem interesująca muzyka towarzyszy nam podczas filmu i nie przeszkadza swą obecnością co niewątpliwie również należy zaliczyć na plus.

Reasumując - jeżeli chcecie obejrzeć całkiem interesujący monster movie z udziałem przerośniętych insektów to możecie sięgnąć po ''Bugs'' lub właśnie "Caved In''.

Pokaż inne recenzje tego filmu zwin/rozwin
Pokaż zwiastun / trailer zwin/rozwin
Galeria:
obrazek obrazek obrazek