Arachnid (Arachnid - Pajęczyna śmierci)

Opublikowano: 24-06-2016 przez: Critters

Specyfikacja filmu:

Kategoria: Monster Movies
Kraj: USA
Rok produkcji: 2001
Czas trwania: 95 min
Reżyseria: Jack Sholder
Scenariusz: Mark Sevi
Muzyka: Francesc Gener
Zdjęcia: Carlos González
Obsada: Alex Reid, Chris Potter, José Sancho, Neus Asensi, Ravil Isaynov
Dystrybutor VHS: -

Niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z pająkami w kinie grozy. ''Giant Spider Invasion'', ''Kingdom of the Spiders'' czy też kultowa ''Arachnophobia'' to tylko kilka przykładów w całym morzu tytułów. Wątek pająków z kosmosu pojawiał się już w historii kina, ale po obejrzeniu ''Arachnid'' jestem przekonany, że wątek ''kosmicznych pająków'' jeszcze całkowicie się nie wypalił...

Grupa ludzi pod dowództwem doktora Leona (Jose Sancho) udaje się na niewielka wyspę na której najprawdopodobniej szerzy się nowy, nieznany ludzkości wirus. Ich zadaniem jest pobrać próbki oraz przyjrzeć się bliżej sytuacji i spróbować zaradzić sytuacji. Wkrótce po przybyciu na wyspę okazuje się,że jest ona zamieszkana przez olbrzymi, nieznany dotąd nauce gatunek pająka. Zaczyna się dramatyczna walka o przeżycie. Czy ktoś będzie w stanie wydostać się z wyspy?

Jak już wcześniej wspominałem ''Arachnid'' jest całkiem niezłym filmem, który chociaż nie wnosi nic nowego do gatunku to nie zanudzi chyba nikogo. Po katowaniu się horrorami klasy Z wreszcie mogłem odetchnąć i popatrzeć na naprawdę przyzwoitą grę aktorską. Oczywiście nie jest idealnie, ale aktorzy najwyraźniej wiedzą za co im zapłacono i starają się jak mogą co wychodzi im całkiem dobrze a w porównaniu z niektórymi gniotami - nawet wspaniale. Klimat filmu niestety nie prezentuje się okazale. Nie czuć ani krztyny suspensu - ot grupka ludzi mniej lub bardziej uzbrojonych wędruje sobie po wyspie by po ponad 35 minutach zorientować się, że ''coś tu nie gra''. Brak odpowiedniego klimatu reżyser postanowił wynagrodzić nam licznymi atakami pająka - olbrzyma, który momentami wygląda naprawdę dobrze a czasem prezentuje się tak nieudolnie, że widza może ogarnąć szaleńczy śmiech rozpaczy. 

Nie muszę też wspominać, że sam pomysł z pająkiem z kosmosu jest dość dobry. Przez lata z odległej filmowej galaktyki przybywały do nas najrozmaitsze monstra to i widok kosmicznego pająka szczególnie dziwić nie powinien. Gore w filmie, którego współproducentem jest sam Brian Yuzna po prostu musiało się pojawić, choć swoją ilością raczej nie powali maniaków krwawych scen na kolana. Piękne lokacje (tropikalna wyspa w horrorach zawsze jest strzałem w dziesiątkę toteż coraz częściej staje się ona głównym miejscem wydarzeń horrorów wszelkiej maści) oraz dobra muzyka to kolejne atuty tej ''sympatycznej'' produkcji.

Zapewniam, więc że miłośnicy wszelakich monster movies bez obaw mogą sięgnąć po ''Arachnid'', który znany jest również pod tytułem ''Amazon''. Olśnienia na pewno po jego obejrzeniu nie doznacie, ale spędzicie miło czas.

Pokaż inne recenzje tego filmu zwin/rozwin
Pokaż zwiastun / trailer zwin/rozwin
Galeria:
obrazek obrazek obrazek