Pterodactyl (Pterodaktyl)

Opublikowano: 30-12-2013 przez: Critters

Specyfikacja filmu:

Kategoria: Monster Movies
Kraj: USA
Rok produkcji: 2005
Czas trwania: 89 min
Reżyseria: Mark L. Lester
Scenariusz: Mark Sevi
Muzyka: John Dickson
Zdjęcia: George Mooradian
Obsada: Cameron Daddo, Amy Sloan, Mircea Monroe, Coolio
Dystrybutor VHS: -

Ile to już filmów z podgatunku animal attack i monster movies zafundował nam Sci-fi Channel? Ważne, że wciąż kręcą kolejne, czy lepsze (rzadziej), czy gorsze (częściej) to kręcą i za to im chwała. "Pterodactyla" należy umieścić gdzieś po środku, gdyż nie jest ani dobry ani przeraźliwie słaby, jest ...przeciętny.

Profesor Lovecraft wraz z grupą studentów wyrusza na badania wulkanu w Turcji. Przebijając się wynajętym jeepem przez leśne gęstwiny nie zdaje sobie sprawy z tego, że niebezpieczeństwo grozi im nie tylko ze strony partyzantów, ale przede wszystkim krwiożerczych bestii z minionej epoki - mięsożernych pterodaktyli... 

Jakże mylny może być tytuł przekonujemy się właśnie tutaj. Bohaterowie mają do czynienia nie tylko z jednym, ale całą masą fruwających gadów. Same pterodaktyle to oczywiście CGI na potęgę, ale zrobione jeszcze nie najgorzej w porównaniu do takich gniotów jak późniejszy "King of the Lost World". Gra aktorów jest całkiem dobra, zresztą mamy tu do czynienia z profesjonalistami a nie amatorami grającymi za zgrzewkę piw. Reżyser nie powstrzymał się przed zatrudnieniem rapera Coolio, który ma już za sobą występ w "Dracula 3000". O dziwo muzyk wypada całkiem dobrze w roli kapitana tajnego oddziału żołnierzy USA. Reszta obsady na czele z Cameron Dado (Profesor Lovecraft) również radzi sobie dobrze. Uwagę zwraca Mircea Monroe w roli tyleż ślicznej co kapryśnej Angie Lem ("House of the Dead 2"). Mamy tu trochę komputerowego gore, strzelanin oraz cyfrowych pterozaurów, które atakują wszystko co się rusza.

"Pterodactyl" nie jest horrorem czystym gatunkowo (mamy tu wyraźny wątek sensacyjny) ani też zbyt dobrym, ale ogląda się go bez większego znudzenia a to już coś znaczy. Jeżeli więc jesteście fanami takich produkcji to jednorazowo można film Lestera obejrzeć.

Pokaż inne recenzje tego filmu zwin/rozwin
Pokaż zwiastun / trailer zwin/rozwin
Galeria:
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek