..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2011-07-13, 13:58   Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore

Redakcja Animal Attack ma niekłamaną przyjemność poinformować, że długo oczekiwana przez fanów gatunku książka o filmach gore, zatytułowana "Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore", autorstwa Piotra Sawickiego, trafiła do druku i już w sierpniu będzie dostępna w sprzedaży za sprawą wydawnictwa Yohei. Szersze info oraz okładka poniżej:

Opis:

Odrażające, brudne, złe to pierwsza książka w języku polskim poświęcona w całości filmom gore: najbardziej makabrycznym i kontrowersyjnym horrorom w historii kina. Gore, gatunek przez wielu potępiany, przez innych zaś otoczony kultem, rzadko bywa przedmiotem krytycznych dyskusji. Przewodnik omawia sto wybranych tytułów, wśród których znalazły się zarówno dobrze znane kinomanom filmy George'a A. Romero czy Wesa Cravena, jak i takie, których zapewne większość widzów wolałaby nie znać...

Specyfikacja:

Autor: Piotr Sawicki

Wydawnictwo Yohei (strona: http://www.yohei.com.pl/)

Miejsce wydania: Wrocław

Wydanie polskie: 8/2011

Format: 145x205

304 strony

ISBN: 978-83-63131-00-5

Wydanie I

Animal Attack obejmie nad tą pozycją patronat medialny.

Zbyszko3cytryny 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-13, 17:54   

BRAWO PIOTR! CAPIE! dasz mi z podpisem!

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-13, 17:57   

Zastanawiam się tylko, czy znajdzie się tam coś ciekawego dla nas, czyli dla ludzi siedzących w temacie. Nową książkę Paszylka przekartkowałem i doszedłem do wniosku, że nie ma w niej nic czego bym już nie wiedział...

MauZ 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-13, 18:00   

mnie bardziej niepokoi to "100 filmów" co zapowiada format jaki już znamy. jeden film opisany, drugi film opisany i tak przez sto tytułów. wolałbym chyba coś w innej postaci, ale zobaczymy jak będzie.

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2011-07-13, 18:44   

w koncu po kilku latach lenienia sie napisal i ktos mu to wydaje :-D

MauZ napisał/a:
mnie bardziej niepokoi to "100 filmów" co zapowiada format jaki już znamy. jeden film opisany, drugi film opisany i tak przez sto tytułów. wolałbym chyba coś w innej postaci, ale zobaczymy jak będzie.

niewazne jak bedzie. Piotrek ma zajebisty styl pisania o filmach, swietnie sie to bedzie czytac. zreszta kilka fragmentow juz czytalem dawniej :-D

Critters 
Administrator
I know this style. It's my style!

Wysłany: 2011-07-13, 21:01   

Skaras napisał/a:
Nową książkę Paszylka przekartkowałem i doszedłem do wniosku, że nie ma w niej nic czego bym już nie wiedział...

Osobiście uważam, że porównywanie Paszylka do Sawickiego krzywdzi tego drugiego.
Aczkolwiek ja sie nie spodziewam rewelacji dla mnie osobiście bo ksiazka musi byc skierowana dla ludzi niezaznajomionych z tematem żeby mogli go poznać.

Natomiast liczę bardziej na barwny język Piotra aniżeli ciekawostki, których bym nie znał i myśle, że sie nie zawiodę.

Skaras 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-13, 21:51   

MauZ napisał/a:

Zgadzam się, forma "100 filmów" już dawno pokazała, że to marność. Ja raczej widziałbym to w formie artykułu, gdzie jeden opisywany tytuł płynnie przechodzi w drugi (tematycznie, czy chronologicznie).

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2011-07-13, 21:52   

dokladnie tak jak napisal Critt. stary wyjadacz raczej niczego nowego sie nie dowie, ale poczyta sobie przynajmniej fajnie napisane teksty :-) ogolnie to bedzie chyba moja ulubiona lektura na dluzsze wypady do kibla :-)

Fred K 
Krokodyl różańcowy
Kurafon P

Wysłany: 2011-07-13, 22:14   

Sawicki spoko kolo, zawsze zapodaje konkretne texty, to i z checia poczytam, przydałby sie kiedy jakis wstepniak na zachete 8-)

Zbyszko3cytryny 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-14, 00:30   

na zachętę to polecisz do księgarni i zapłacisz za książkę - żeby Piotrek mógł se kupić nowe okulary!

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2011-07-14, 11:00   

Zbyszko3cytryny napisał/a:
na zachętę to polecisz do księgarni i zapłacisz za książkę - żeby Piotrek mógł se kupić nowe okulary!

i w koncu mi zalegle piwo postawil!

Zbyszko3cytryny 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-14, 18:30   

Mesjasz napisał/a:
Zbyszko3cytryny napisał/a:

i w koncu mi zalegle piwo postawil!

a mi zaległą gałę! możesz pić zaległe piwo jak będzie robił pałę!

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2011-07-14, 18:51   

pewnie! fajne by bylo znowu sie spotkac w trojke, najlepiej w ZOO :-)

Król Zombich 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2011-07-14, 19:47   

Będę jechał do ZOO zobaczyć te małe wilki co się wykluły a także kanczyle filipińskie, takie małe byki z kłami i filipińskie szczury nadrzewne które zabijały w książkach Jamesa Herberta ZAPRASZAM!!!!

Mesjasz, a uwierzyłes już w PANA BOGA?

Nawiązując do tematu - forma przewodnika daje możliwosc przekrojowego spojrzenia na gatunek i zwrócenia uwagi swieższym czytelnikom na to, co w nim najbardziej się liczy. Nie myslałem o tej książeczce w kategoriach kompendium wiedzy na temat gore więc faktograficzna wiedza obecnych tutaj wyjadaczy pewnie niewiele się wzbogaci, chociaż kto wie. Chciałem natomiast rozwiać pewne niejasnosci i mity n/t gore, jakos ten gatunek zdefiniować, sklasyfikować i wykazać, w jaki sposób jego wytyczne są realizowane w tak różnych filmach, jak "The Beyond", "Teksaska masakra" czy "Videodrome". Co poprzez gore rozumiem, wyjasniłem we wstępie do książki i w sumie starałem się pisać tak, aby całosć była poglądowo spójna. Czy się udało, zobaczymy.

Co do lektury na kibelku mam dobrą wiadomosć - papier ecco book w sam raz się do tego nadaje ;)

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2011-07-14, 19:52   

Król Zombich napisał/a:
Będę jechał do ZOO zobaczyć te małe wilki co się wykluły a także kanczyle filipińskie, takie małe byki z kłami i filipińskie szczury nadrzewne

tylko uwazaj na filipinskie dziwki z penisem!
Król Zombich napisał/a:
Mesjasz, a uwierzyłes już w PANA BOGA?

no co ty :-D a jak nie uwierzylem to juz nie moge sie z toba spotykac? ;-)

Król Zombich napisał/a:
Co do lektury na kibelku mam dobrą wiadomosć - papier ecco book w sam raz się do tego nadaje ;)

przeciez bym jej w gownie nie umoczyl :-D ale forma taka ze idealnie na jakies szybkie niezobowiazujace czytanko.

Odpowiedz do tematu