..::Forum Animal Attack::.. Strona Główna
Animal Attack  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moon - Duncan Jones - 2009
Autor Wiadomość
Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-09-11, 14:03   Moon - Duncan Jones - 2009

ZWIASTUN

Fabuła:

FilmWeb napisał/a:
Sam Bell, pracujący dla Lunar, kończy właśnie swój trzyletni pobyt na samotnej placówce Sarang na Księżycu. Odizolowany, zdeterminowany i nieugięty Sam posłusznie przestrzegał zasad, a jego pobyt na Księżycu był pouczający, lecz monotonny. W samotności miał czas na przemyślenie błędów z przeszłości oraz pracę nad swym wybuchowym temperamentem. Swoją pracę wykonuje mechanicznie, zaś przez większość czasu rozmyśla o nadchodzącym powrocie na Ziemię, swojej żonie i córeczce oraz wczesnej emeryturze. Jednak na dwa tygodnie przed opuszczeniem Sarang Sam zaczyna dziwnie się czuć. Wybity z codziennej rutyny odkrywa, że Lunar ma własne plany dotyczące jego zmiennika, który wygląda dziwnie znajomo. Chodzi o coś więcej, niż tylko jego wygasający kontrakt.

Film juz dawno miał światową premierę, grzEGOrz pisze, że obrazek bardzo fajny, a u nas ani widu, ani słychu o jego ewentualnej premierze. Na razie wiadomo tylko tyle, że "Moon" grany będzie na odbywającym się własnie 25 Warszawskim Festiwalu Filmowym - http://www.wff.pl/ - ale kiedy dokładnie, pojęcia nie mam. Czy trafi do normalnej dystrybucji kinowej też niewiadomo, ogólnie to wiem póki co, że zwiastun jest kozacki, wszystkie foty i pokazane dotychczas filmiki też, no i że wisienka na torcie pod postacią kapitalnej, niezwykle klimatycznej ścieżki dźwiękowej Clinta Mansella mocno daje radę. Grają Sam Rockwell i Kevin Spacey jako głos komputera pokładowego o imieniu GERTY. Czekacie, lubicie, fajnie, że znów dobre sci-fi z R-ką wychodzi? Piszcie.

Shark Attack 3: Megalodon 
Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-09-11, 21:00   

R tyko za przeklenstwa wiec bez szalu. :)

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-09-11, 21:07   

R to też gwarant normalnego podejście do tematu, bez oglądania się na MPAA i inne tego typu śmieszno-straszne organizacje decydujące o tym, jaki kształt ma obecnie 3/4 badziewia produkowanego w Hollywood.

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2009-09-11, 21:09   

chcialbym obejrzec w kinie ale chyba sie nie doczekam :-( pewnie obejrze dopiero jak wyjdzie na DVD.

Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-09-11, 21:16   

a ja obejrze jak wyjdzie do sieci sklepow terrent:)

Mesjasz 
Krokodyl różańcowy
better than Jesus

Wysłany: 2009-09-11, 21:17   

albo w ten sposob i jak bedzie dobry to dopiero sie kupi :-)

Krokodyl różańcowy

Wysłany: 2009-09-11, 21:19   

no kurwa

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-09-12, 11:27   

Slepy napisał/a:
R to też gwarant normalnego podejście do tematu, bez oglądania się na MPAA i inne tego typu śmieszno-straszne organizacje decydujące

przecież to brytyjski film!

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-09-12, 12:56   

No i? Fajnie, że brytyjski, dlatego każdy ma w dupie MPAA - toć o tym piszę, że się nikt na żadne kategorie nie ogląda i to jest fajne i tak sie kiedyś kręciło - najważniejszy był film, opowiadana historia i inne takie, a nie jakies z dupy wyssane kategorie wiekowe.

W ogóle to bys napisał ze dwa mądre zdania o filmie jakżeś go juz widział a nie tylko gdzie wejde w temat to jakies mało mądre pytania zadajesz :lol:

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-09-12, 13:06   

Slepy napisał/a:
W ogóle to bys napisał ze dwa mądre zdania o filmie jakżeś go juz widział a nie tylko gdzie wejde w temat to jakies mało mądre pytania zadajesz

oj bo ja jeszcze do siebie po wizycie w polsce dochodzę :-D

Slepy napisał/a:
Fajnie, że brytyjski, dlatego każdy ma w dupie MPAA

no trudno, żeby na MPAA się brytyjski film oglądał, c'nie? a BBFC ma w dupie. tera to głównie cenzurują bolce, czasem banem rzucą, ale nawet z kategoriami wiekowymi dają radę. a że brytyjski to i sposób produkcji inny, inne finansowanie.

i naprawdę Moon to mógłby mieć spokojnie pewnie kategorię 12. co prowadzi mnie do wniosku, że sama owa kategoria (czy jak w Usiech PG13) nie jest wcale wyznacznikiem jakości filmu. czego Drag Me To Hell najlepszym przykładem.

"podtrzymuję kulturę więzienną, złodzieja nigdy nie okradnę i cudzej dziewuchy nie ruszę."

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-09-12, 13:31   

No bez takich - ma R i tutaj nie chodzi o żadne gory czy inne pierdoły, flaki jakieś czy inne rzucanie kurwami na lewo i prawo - tylko o poważne podejście do tematu i WOLNOŚC TWÓRCZĄ - reżyser to co sobie wymyśli kręci i ma w dupie fakt, że jakaś gruba baba z MPAA czy innej organizacji dającej kategorie wiekowe da znaczek - do wycięcia albo R. Tak się kiedyś kręciło, bez oglądania się na takie pierdoły i o tym cały czas piszę. Kategoria wiekowa była wypadkową tego, jak film wygląda - a teraz to jest tak, że film jest kręcony pod konkretną kategorię wiekową, a to jest juz patologia wg mnie.

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-09-12, 14:08   

Slepy napisał/a:
No bez takich - ma R i

a w UK - 15.

Slepy napisał/a:
Tak się kiedyś kręciło, bez oglądania się na takie pierdoły i o tym cały czas piszę.

ja mam wrażenie, że pobredzasz. ale to jakiś ktoś bardziej obcykany we historii filmu i cenzury mógłby się powypowiadać, bo ja za krótki jestem. Piotrze?

Slepy napisał/a:
Kategoria wiekowa była wypadkową tego, jak film wygląda - a teraz to jest tak, że film jest kręcony pod konkretną kategorię wiekową, a to jest juz patologia wg mnie.

bzdura. zawsze się kręciło _również_ pod publikę - choćby AIP - pierwszy przykład z brzegu.

EDIT: chuja tam AIP, ogólnie w kinie gatunku miałeś częściej okresy dokręcania śruby cenzorskiej niż wolności. faktem jest, że teraz MPAA mocno przesadza, ale na to nakłada się również mocne profilowanie produkcji - czasy są ciężkie, nie ma co szaleć, trzeba dbać o jak największą liczbę widzów. także wydaje mi się, że strasznie idealizujesz... :->

Waszka G21
Ostatnio zmieniony przez grzEGOrz 2009-09-12, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-09-12, 14:18   

Toż wiadomo, że pod publikę - przecież filmy się dla ludzi kręci, nie? Ale taki dajmy na to McTiernan jak kręcił "Predatora" to się nie zastanawial, czy jak pokaże flaki i jak Arnold sobie pobluzga to mu film przytną i że wszystko musi pod PG podciągnąć - a obecnie Anderson robi to samo, tylko dla dzieci i wychodzą bzdury pokroju "AVP" jedynki. Jasne, dwójka miała R i też zasysała, ale - chodzi o to, że reżyser sobie nakręcił co chciał i fajnie, a że był słaby i chuj wielki mu wyszedł to inna sprawa. Najbardziej walacy po uszach przykład zdziecinnienia filmu to chyba "Cloverfield" - potwór rozpierdala miasto w pył a wokoło same ołmajgady lataja, choć az się prosi o jakieś cięższe przekleństwa. No ale kategoria wiekowa nie pozwala. Czaisz o co mnie tańczy?

Jak sie Rockwell w "Moon" wkurwi, to w R-ce ma do wyboru, czy sobie powie FUCK czy DAMN, a w PG-13 takiego wyboru nie ma, tak samo jak reżyser krecący film - to wytnie, tamto wytnie, tego nie pokaże, byle tylko mu sie do dupy MPAA nie dobrała a potem producenci. Oglądałeś "This Film Is Not Yet Rated"? Jak nie to polecam.
Ostatnio zmieniony przez Slepy 2009-09-12, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  

grzEGOrz
Krokodyl nilowy
Waszka G riprizents!!!

Wysłany: 2009-09-12, 14:21   

ja wiem o co Ci tańczy i zgadzam się, że często profilowanie jak i odjazdy cenzorskie są posunięte do absurdu.

Waszka G21

Slepy 
Redaktor

Wysłany: 2009-09-12, 14:29   

Cytat:
EDIT: chuja tam AIP, ogólnie w kinie gatunku miałeś częściej okresy dokręcania śruby cenzorskiej niż wolności.

Ej, ale to filmy kroili PO ICH NAKRĘCENIU. A teraz reżyser kręcąc film sam go kroi zawczasu, bo mu producent truje dupę a MPAA czeka, żeby łapy położyć na jego filmiku i wesoło oznajmic, że połowa scen jest do wyjebania bo inaczej film ma R czy NC-17 i chuja zarobi. Po raz kolejny powtarzam - chodzi o to, że teraz filmy sie kręci pod konkretną kategorię (PG-13 przeważnie), czego kiedyś zwyczajnie nie było, no chyba że ktoś jak Spielberg ma takiego stajla i inne i zawsze kręci pod PG - ale kręci tak bo lubi a nie dlatego, że nie ma innego wyjścia.

Odpowiedz do tematu