Miło nam zaprezentować El Lobo Films - nowe, polskie wydawnictwo, tworzone przez pasjonatów filmowego horroru. Głównym punktem zainteresowań dystrybutora będzie wydawanie zarówno nowych, jak i starszych, kultowych filmów grozy.

Warto zainteresować się ofertą El Lobo Films, zwłaszcza, że ich pierwszy strzał to głośna kinowa adaptacja wstrząsającej powieści Jacka Ketchuma pt. "DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA" (The Girl Next Door), której zdecydowanie warto poświęcić uwagę. Oprócz tradycyjnego DVD, w ofercie znajdziemy również limitowaną wersję na Blu-Rayu! 

 

Film opowiada historię okrutnej zbrodni, dokonanej na nastoletniej Sylvii Likens, która wstrząsnęła społeczeństwem amerykańskim w 1965 roku.

Meg i jej niepełnosprawna siostra Susan, po utracie rodziców, trafiają pod opiekę dalekiej ciotki Ruth. Zamieszkują razem z nią i jej synami. Meg zaprzyjaźnia się z chłopcem z sąsiedztwa- Davidem. Wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, aż do czasu kiedy na pozór sympatyczna ciotka Ruth pokazuje swoje prawdziwe oblicze i zaczyna wymierzać dziewczynkom niezwykle surowe kary...

Ponizej rekomendacje filmu.

Pierwszy prawdziwie szokujący amerykański film, jaki widziałem od czasu “Henry – Portret seryjnego mordercy” ponad 20 lat temu. Nie jest to film dla widzów o słabych nerwach. Natomiast tych, którzy są gotowi zobaczyć podmiejskie piekło, “Dziewczyna z sąsiedztwa” na pewno nie zawiedzie. To mroczna wersja “Stań przy mnie”.        

Stephen King

“Dziewczyna z sąsiedztwa” to po mistrzowsku wyreżyserowana przez Wilsona ekranizacja bestsellerowej powieści Ketchuma. Niewątpliwą zaletę stanowią kreacje aktorskie, z wybitną rolą Ruth, genialnie zagraną przez Blanche Baker oraz potęgująca niesamowity nastrój obrazu muzyka Shore’a. Seans stanowi przerażające przeżycie, niosące jednak wyraźne przesłanie, które towarzyszy nam w drodze na spotkanie z demonami ludzkiej natury. Niezwykły film!!!    

Adam Zalewski

Jeśli poszukujesz filmu, który przeraża od pierwszej do ostatniej minuty, to “Dziewczyna z sąsiedztwa” – wstrząsające studium postępującego szaleństwa, umiejętnie ukazujące nakręcającą się spiralę okrucieństwa i obłędu – będzie dobrym wyborem. To obraz, który zapadnie Ci głęboko w pamięć i na pewno nie przejdziesz obojętnie obok wydarzeń, które opisuje.

Zwłaszcza, że wydarzyły się one naprawdę…      

Stefan Darda

Fanpage dystrybutora: https://www.facebook.com/ElLoboFilms


Opublikowano: 2013-10-01 17:24:19 przez: Ślepy