"Projekt Drache" to niskobudżetowy, krótkometrażowy (czas trwania ma oscylować w granicach 20 minut) monster movie, tworzony przez grupę zapaleńców, na czele której stoi Hubert Bąk, absolwent Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu, założyciel niezależnej grupy artystyczno-filmowej "Studio Trzeci Pokój" oraz INSTANT FILM - realizacja filmowa. Fabuła filmu trzeba przyznać dość ciekawa - pod koniec II Wojny Światowej nazistowska ekspedycja naukowa trafia na świetnie zachowane jajo dinozaura. Kilkadziesiąt lat później nieznana ludziom trwoga wychodzi na świat... 

Za scenariusz i reżyserię odpowiada wspomniany Hubert Bąk, który wraz z Beniaminem Łotyszem zajmie się także montażem filmu, muzyka to wspólne dzieło Piotra "Latona" Kusala i Mariusza Rokosza, z kolei efekty specjalne stworzy Adam Nowak. W filmie wystąpią Michał Wojciula, Dawid Ryba oraz Michał Szczepański, a zdjęcia do niego rozpoczną się w lipcu tego roku w Trzebielu w województwie Lubuskim. Premiera planowana jest na listopad 2014 w Kinie "Moskwa" w Kielcach.

Inicjatywa trzeba przyznać bardzo ciekawa, Animal Attack jako jeden z patronów medialnych filmu będzie Was informował na bieżąco o postępie prac nad tą produkcją, trzymając jednocześnie kciuki za jej powodzenie i oby wysoki poziom finalny. Poniżej prezentujemy plakat filmu oraz jego pierwszy teaser:

Źródło: własne


Opublikowano: 2014-03-30 17:55:28 przez: Ślepy